ps4 çıkış tarihi

Ps4 Çıkış Tarihi Yaklaşıyor

ps4 cikis tarihi1 230x300 ps4 çıkış tarihiKonsol savaşları yeniden başlıyor. Playstation 4 çıkış tarihi tüm oyun severler tarafından merakla beklenmeye başladı. Savaşın lideri Sony Play Station, Ps4 çıkış tarihini henüz kesin olarak açıklamadı. Diğer büyük konsol üreticileri Microsoft ve Nintendo da aynı şekilde yeni konsol çalışmalarını sürdürse de PS4 çıkış tarihi konusunda büyük bir gizlilik hakim.

Üreticiler halen PS4 çıkış tarihi hakkında çok fazla açıklama yapmasa da konsollar hakkında şimdiden çok sayıda söylenti ortalığa çıktı. En fazla dikkat çeken söylentilerden biri full body motion controller olacak. Ellerinizi kullanmadan oyunları vücut hareketlerinizle oynayabileceksiniz. Tabii ki, bunun dışında eğer oyuncular bu seçeneği kullanmak istemezlerse eskisi gibi oyun controller yardımı ile oynamaya devam edebilecekler. Bu ilgi çekici yenilik şimdilik sadece bir söylentiden ibaret. Söylentiler sadece yeniliklerle ilgili değil, Playstation 4 çıkış tarihi Xbox 720’den daha önce olacağı yönünde de duyumlar var. Xbox 2013’de çıkması beklenirken Ps4 çıkış tarihi ise 2012 sonları ya da 2013 başı gibi olması bekleniyor.

Playstation 4 Ne Zaman Çıkacak?

playstation4 150x150 ps4 çıkış tarihiPs4 çıkış tarihi için bu söylentilerden yola çıkarsak en az 1 sene daha beklememiz gerekiyor.
Ps4 yeniliklerinden bahsetmeye devam edersek oyunların tamamen 3D destekli üretilmesi bekleniyor. Bu teknolojiyi destekleyen televizyonlarınızla oyunlarınızı 3D oynayabileceksiniz. Sony Ps4 halen Blue Ray kullanıp kullanmayacağı konusunda ise bir belirsizlik var.

Peki bu teknolojilerin hepsini kullanacağımız oyunlar cephesinde durum nasıl ? Bu konuda net bir şey söylemek oldukça zor, daha Ps4 çıkış tarihi bile kesin olarak açıklanmadan oyunlar konusunda net bilgi sahibi olmamız çok zor. Sanırım Playstation 4 çıkış tarihi açıklandıktan sonra, oyun firmaları da bu konuda hareketleneceklerdir, Ps4 çıkış tarihi ve piyasaya sürülmesiyle birlikte yeni oyunlar da çıkmaya başlayacaktır. Buna rağmen bildiğiniz gibi Ps3 ilk çıktığında yeterince oyun piyasada yoktu, olanlar da Ps3 kalitesinden çok fazla uzaktaydı. Bunun sebebi de oyun üreticilerinin Sony’nin ürettiği yeni teknolojileri tam olarak kavramakta gecikmesiydi. Buna benzer bir durumu da Ps4’de görmemiz söz konusu. Ps4 birçok yenilikle geliyor, bunlara uygun oyunlar çıkması da zaman alacaktır. Aynı Playstation 4 çıkış tarihini beklediğimiz gibi daha sonra kaliteli oyun bekleyişimiz başlayacak.

Ps4 çıkış tarihi yazıda belirttiğimiz gibi en erken 2012 sonlarında olması bekleniyor. Bu konuda yeni söylentiler ya da resmi açıklama gelmesi durumunda sitemizden haberdar olabilirsiniz.